Engelliler Haftası Koşusu’nu ALEMİN KRALI kazandı…

Engelliler Haftası Koşusu’nu ALEMİN KRALI kazandı…

 

 

Her yıl 10 Mayıs-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen koşu (Handikap 14/H3/D), Saim Önhon Koşusu’yla birlikte 15 Mayıs Çarşamba gününün sonucu merakla beklenen bir diğer mücadelesiydi.

Birçok ülke tarafından dünyanın dört bir yanında 10 – 16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası’na mahsus yarış, İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda koşuldu. Saat 16.30’da başlayan mücadelede, 4+ yaşlı safkan Arap atları 1400 metre çim pistte start aldı. 8 yarışlı koşu programının 5. mücadelesi olan yarışta; Sebahaddin Kamber’in sahibi, Muzaffer Buğdaycı’nın yetiştiricisi, Gültekin Subaşı’nın da antrenörü olduğu 6 yaşındaki kır at ALEMİN KRALI (Turbo Seçilay / Altaha), jokeyi Onur Yıldız idaresinde birbirinden iddialı rakiplerini geride bırakarak kazanan isim oldu.

Safkanın soy kütüğü bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

11 safkanın kıyasıya rekabet ettiği Engelliler Haftası Koşusu’nda ikinci sırayı AFRİKAANDER (Kaizbert – Uzlucakızı / Noktabatur) elde ederken, KAZDAĞI (Kaizbert – Sultuk / Okaner) üçüncü ve DALİCİM (Zenginoğlu – Kobra Kızı / Kobra) de dördüncü olarak tabelayı tamamladı.

70.500 TL birincilik ikramiyeli koşuda kazanan safkan için bitiriş derecesi 1.30.63 olarak kayıtlara geçti ve farklar 1,5 Boy – 1/2 Boy – 1 Boy şeklinde sonuçlandı.

Yarışın ardından Şeref Tribünü’nde gerçekleştirilen törende kazanan atın sahibi adına Ramazan Bozkurt’a ödülünü, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Başkanı Ramazan Baş verdi.

Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği Genel Başkanı Kemal Demirel ise Kulübümüz Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Dr. Ender Aydıner’e günün anısına bir teşekkür plaketi ve çiçek takdim etti.

Ödül törenine Kulübümüz Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü Aylin Sevim, İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir ve davetliler de katılım gösterdi.

CATEGORIES
TAGS
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )